הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חד תאיים שמשתפים פעולה
14.11.19

חוקרי האבולוציה תוהים כבר שנים רבות איך התפתחו בעלי החיים המורכבים מיצורים חד-תאיים פשוטים. אחרי הכול, לבני האדם ולבעלי חיים רב תאיים אחרים יש רקמות שונות ומגוונות, והם מסוגלים לשנות את צורתם (למשל במהלך ההתפתחות העוברית) ולנוע לכיוון משותף. לעומת זאת, יצורים חד-תאיים נעים כל אחד בעצמו, או יוצרים מושבה נייחת.

ידועים כ-200 אלף מינים של יצורים חד-תאים בעלי גרעין (אֵיקריוטיים) שנקראים פְּרוֹטִיסְטִים, למשל אַמֶבּוֹת וסַנְדָלִיוֹת.

 

בתוכם נמצאת משפחה שנקראת כוֹאַנוֹפְלַגֶלַאטִים (Choanoflagellate; מיוונית: "משפך זנבי"), שחבריה הם הפרוטיסטים הקרובים ביותר מבחינה גנטית לבעלי החיים המורכבים.

 

המשפחה כוללת כ-380 מינים מוכרים, שחיים בסביבה מימית וניזונים מחיידקים. חלקם מתקיימים במושבות של פרטים רבים. סימן ההיכר שלהם הוא קבוצה של שוטונים קצרים (איברי תנועה דמויי זנב או שוט) שמקיפים שוטון מרכזי ארוך, כמעין צווארון. בשל פשטותם, הכוֹאַנוֹפְלַגֶלַאטִים יכולים ללמד אותנו על העקרונות ביולוגיים של התנהגות יצורים רב-תאיים, ועל האבולוציה של בעלי חיים מורכבים.לידיעה באתר מכון דוידסון >>

 

 

 מאת ד"ר גל חיימוביץ'

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007