הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הגן המרענן
7.11.19

שנת הלילה חשובה לבריאותנו הנפשית והפיזית ומשפיעה מאוד על מצב רוחנו ועל איכות החיים שלנו. מעבר לעצם המנוחה של הגוף, המוח מחזק במהלך השינה קשרים וכך מבסס אצלנו חוויות ומידע חדש שרכשנו במהלך היום. אצל ילדים ובני נוער זמן השינה חשוב גם לגדילה ולהתפתחות הגוף.

 

על פי האקדמיה האמריקאית לרפואת שינה, אדם בוגר זקוק ל-9-7 שעות שינה בלילה על מנת לנוח באופן המיטבי. עם זאת, יש גם אנשים שמסתפקים ב-6-4 שעות שינה בלילה ועדיין קמים בבוקר רעננים ומוכנים ליום החדש. האם מדובר בשוני הנובע מהרגלים, או שמא גם הגנטיקה שלנו משחקת כאן תפקיד? מחקר חדש מראה כי התורשה בהחלט משמעותית בוויסות משך השינה.

 

גוּאַנְגְסֶן שִי (Shi) ועמיתיו מאוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו גילו כי לחלק מהאנשים שמסתפקים בשש שעות שינה בלילה יש מוטציה גנטית בגֵן שנקרא ADRB1. גֵן זה מכיל את ההוראות לייצור קולטן של ההורמון אֶפִּינֶפְרִין (אדרנלין), הקשור לדפוסים של פעילות נמרצת, ושל המוליך העצבי נוֹראֶפִּינֶפְרִין. החיפוש החל אצל משפחה שרבים מבניה נוטים לישון מעט יחסית לאוכלוסייה הכללית, והחוקרים חיפשו אצלם מוטציות ספציפיות שיכולות להסביר את השוני הזה.לידיעה באתר מכון דוידסון >>

 

 

 מאת דניאלה אפלבלט

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007