הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם צפייה ממושכת במסכים יכולה לשנות את מבנה המוח של ילדים בגיל הרך?
7.11.19

ילדים בגיל הרך המבלים יותר מדי זמן מול מסכים, מראים הבדלים בהתפתחות המוח שעלולים להשפיע על כישורי השפה והקריאה, אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם ב- JAMA Pediatrics.

 

כמעט 50 ילדים בריאים בגילאי 3 עד 5 שנים, עברו בדיקות קוגניטיביות והדמיית תהודה מגנטית מוחית, בעוד שהוריהם השלימו שאלונים לגבי השימוש שלהם בתקשורת מבוססת מסכים.

 

ילדים שבילו זמן רב מול מסכים, קיבלו ציונים נמוכים יותר במבחנים קוגניטיביים מסוימים, אולם אסוציאציות אלה לא נותרו מובהקות סטטיסטית לאחר התאמה להכנסות משק הבית. עם זאת, MRI חשף כי ילדים שבילו זמן ממושך מול מסכים, הדגימו שלמות מיקרו-מבנית נמוכה יותר של דרכי החומר הלבן במוח, נתיבים המעורבים בהתפתחות מוקדמת של שפה ואוריינות.

 

 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007