הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

לטפל בהשמנה באמצעות הגֵנים
3.10.19

השמנת יתר חולנית היא בעיה בריאותית חמורה שמשפיעה על כחצי מיליארד בני אדם במדינות המפותחות. הגורמים לה כוללים שילוב של מרכיבים גנטיים לצד מרכיבים התנהגותיים כמו תזונה לא מאוזנת וחוסר פעילות גופנית. השמנת יתר טומנת בחובה סכנות רבות לבריאות, ביניהן מחלות לב וכלי דם, שבץ, סוכרת מסוג 2 וסרטן.

 

השמנת יתר נגרמת כשאנחנו צורכים קלוריות רבות יותר מהקלוריות שאנחנו מוציאים. את העודף הגוף שומר כשומן – מולקולות עתירות אנרגיה שנשמרות ברקמות השומן ברחבי הגוף, בתאים בשם אדיפוציטים. התאים הללו מפרישים הורמונים וחלבונים מעודדי דלקת (ציטוקינים), וכך ככל הנראה מגבירים את הסיכון ללקות במחלות מסוימות.

 

הגישות הטיפוליות כלפי השמנת יתר כוללות הקפדה על תזונה מאוזנת ופעילות גופנית, שימוש בתרופות מדכאות תיאבון ואפילו הליכים ניתוחיים כמו קיצור קיבה. ייתכן שבשנים הבאות תצטרף אליהן גישה חדשה: מחקר שהתפרסם לאחרונה מציע לטפל בהשמנת יתר באמצעות עריכת גֵנים.

 


 

 

 מאת אנה ריבקין

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007