הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הדמיה אבחנתית: אינטליגנציה מלאכותית שוות ערך לבדיקה אנושית?
3.10.19

אלגוריתמים של למידה עמוקה (בינה מלאכותית) שווי ערך לבדיקה אנושית של אנשי מקצוע, ביכולתם להגיע לאבחנה באמצעות הדמיה רפואית. אלו מסקנותיה של מטה-אנליזה שפורסמה בכתב העת  Lancet Digital Health.

 

אך הוצע לפרש את ממצאי המחקר "בזהירות" זאת לאור פירוט הליקויים הרבים במחקר. ההדמיה שנבדקה נעה בין זו שנעשתה לאבחנת מחלות עיניים, טראומה וסרטן השד. בנוסף, מעט מחקרים השוו באופן ישיר את הביצועים של אנשי מקצוע בתחום הבריאות עם האינטליגנציה המלאכותית על אותן קבוצות של נבדקים.

 

הניתוח שכלל 14 מחקרים מצא רגישות מאוחדת של 87% עבור הבינה המלאכותית, לעומת 86% עבור הקלינאים. לגבי הספציפיות, המספרים היו, בהתאמה, 93% ו -91%.

 

"הבינה המלאכותית אינה גרועה מבדיקה אנושית, אך הנתונים דלילים וייתכן שמוקדם לקבוע זאת בוודאות."

 

 

 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007