הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

בדיקת ממוגרפיה לאיתור סרטן שד מומלצת לגברים בסיכון גבוה
24.9.19

מחקר חדש  שפורסם בכתב העת Radiology בחן את התועלת שבביצוע בדיקת ממוגרפיה לגברים המצויים בסיכון גבוה לסרטן שד.

 

החוקרים בדקו נתונים על כמעט 1900 גברים שעברו הדמיית שד (ממוגרפיה עם או בלי אולטרסאונד) במרכז רפואי אמריקאי אחד בין 2005 ל- 2017. מתוכם 9% עברו בדיקת ממוגרפיה, ואילו 91% עברו דימות אבחנתי (למשל בגלל סימפטומים). כל מי שעבר בדיקת ממוגרפיה דיווח על היסטוריה אישית או משפחתית של סרטן השד או אובחן עם מוטציות גנטיות בסיכון גבוה.

 

בסך הכול, אובחנו חמישה מקרים של סרטן שד בקבוצת הסקר, בשיעור גילוי של 18 לכל 1000 בדיקות (לעומת 20 מקרי תחלואה לכל 1000 בקבוצת  הדימות(. ממוגרפיה כבדיקת סקר הדגימה רגישות של 100% וספציפיות של 95%.

החוקרים מציינים כי "למרות שבדיקת השד הקלינית נחשבת כבעלת רגישות גבוהה וערך מנבא שלילי, והיא משמשת כיום כנורמה לגילוי סרטן השד הגברי ... המחקר מצא שיעור אבחנה גבוה יותר לאחר השימוש בממוגרפיה."

 


לידיעה >>


הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007