הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מטפורמין מול סולפונילוריאה עבור מטופלים עם ירידה בתפקודי הכליות
24.9.19

למטפורמין פרופיל בטיחות קרדיווסקולארי טוב יותר בהשוואה לסולפונילאוריאה, בקרב חולים עם סוכרת וירידה בתפקודי הכליות, כך עולה ממחקר שפורסם בכתב העת JAMA והוצג בוועידה השנתית של האיגוד האירופי למחקר הסוכרת.

 

החוקרים השוו 25,000 מטופלים חדשים במטפורמין עם 25,000 מטופלים חדשים בסולפונילאוריאה שפיתחו הפחתה בתפקוד הכליות והמשיכו בטיפול. במהלך חצי שנה של מעקב, שיעור האירועים הקרדיווסקולאריים המשמעותיים היה נמוך יותר בקרב המטופלים במטפורמין בהשוואה למטופלים בסולפונילאוריאה (23 לעומת 29 אירועים פר 1000 שנות אדם).

 

"המחקר תומך בהמשך השימוש במטפורמין כטיפול קו ראשון לסוכרת, אף על רקע התפתחות מחלת כליות כרונית מוקדמת", סיכמו החוקרים.

 

 

 

לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007