הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

דיאטה צמחונית מפחיתה את הסיכון למחלות לב אך מגבירה את הסיכון לשבץ
8.9.19

צמחונים ו- pescatarians (אנשים האוכלים דגים אך לא סוגי בשר אחרים) מצויים בסיכון נמוך יותר ללקות במחלות לב איסכמיות, אך צמחונים מצויים בסיכון מוגבר ללקות בשבץ. אלו ממצאיו של מחקר קוהורט גדול שפורסם ב- BMJ.

 

כ- 48,000 מבוגרים מבריטניה סיפקו מידע בנוגע לדיאטה שלהם. לאורך מעקב שארך 18 שנים, תועדו 2800 מקרים של מחלת לב איסכמית ו- 1100 מקרי שבץ.

 

pescatarians וצמחונים הדגימו סיכון מופחת ללקות במחלת לב איסכמית בהשוואה לאוכלי בשר (hazard ratios – 0.87 לאוכלי דגים, 0.78 לצמחונים). אף על פי כן, צמחונים הדגימו שיעורים גבוהים יותר של שבץ כללי (HR, 1.20) ושבץ דימומי (HR, 1.43) בהשוואה לאוכלי בשר. לא נצפה סיכון מוגבר לשבץ בקרב pescatarians.

 

החוקרים העריכו כי צמחונים מדגימים הפחתה של 10 מקרי תחלואה לבבית איסכמית ותוספת של שלושה מקרי שבץ פר אוכלוסייה של 1000 איש לאורך 10 שנים, בהשוואה לאוכלי בשר.

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007