הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

פעילות גופנית והסיכון לפוליפים במעי הגס
5.9.19

מחקר חדש מצא כי פעילות גופנית מפיתה את הסיכון ל- adenomatous polyps הידועים כממצאים העשויים לבשר סרטן במעי הגס.

 

מסקנות החוקרים מתבססות על ניתוח מידע שנאסף מ- 28,250 אחיות אמריקאיות שהשתתפו ב- Nurses' Health Study II. החל בשנת 1980 ועד 2011, האחיות דיווחו מדי שנתיים על בריאותן והרגלים כגון עישון, טיפול בהורמונים, הריונות ומנופאוזה.

 

כמו כן ענו האחיות על שאלות בנוגע לביצוע פעילות גופנית בגילאים 12-21 (חוגי ספורט, שחייה, ועיסוק בסוגי ספורט אחרים). כל הנבדקות אף עברו לפחות בדיקה אחת שלsigmoidoscopy  או colonoscopy. לאחר תקנון לגורמי סיכון לסרטן כגון עישון, דיאטה לקויה, צריכת אלכוהול, רקע משפחתי ועוד מצאו החוקרים את הקשרים הבאים:

 

נשים שהיו פעילות בין הגילאים 12-22 הדגימו סיכון נמוך ב- 7% לפתח adenomatous polyps בהשוואה לנשים שדיווחו על פחות מ- 60 דקות של פעילות גופנית מדי יום. נבדקות שדיווחו על פעילות גופנית בבגרותן – בין הגילאים 23-64 - הדגימו הפחתה של 9% בסיכון. נשים שהיו פעילות הן בילדותן והן בבגרותן הדגימו הפחתה של 24% בסיכון.

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007