הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

אפליקציה לטלפון החכם יעילה לבדיקת בעיות ראייה
11.8.19

האפליקציה רגישה להערכת חדות הראייה בקרב ילדים, בעיקר בגילאים 3-5 שנים.

 

החוקרים השוו את היכולת להעריך את חדות הראייה באמצעות אפליקציה חדשנית לטלפון החכם (Peek Acuity) ובאמצעות השיטות הסטנדרטיות בקרב 111 ילדים (גיל 3-17 שנים) שהופנו לרופא עיניים.

 

הילדים נבדקו בשתי השיטות בסדר אקראי. השימוש באפליקציה  נעשה באופן הבא: הבוחן החזיק את הטלפון במרחק שני מטרים והילד ציין מה כיוון הזרועות של האות E שהוצגה על המסך. במקרה בו הילד לא הצליח לראות את האות E התקרב הבוחן למרחק של מטר אחד או אף 30 ס"מ. בתום הבדיקה האפליקציה חישבה את חדות הראייה. הבדיקות הסטנדרטיות נערכו באמצעות מסך מחשב.

 

התאימות בין שתי הבדיקות הייתה טובה (interclass correlation coefficient, 0.88 עבור הבדיקה הראשונה ו- 0.85 עבור השנייה). האפליקציה הדגימה רגישות של 83% וספציפיות של 70% לאיתור בעיות ראיה). עבור ילדים בגילאים 3-5 שנים האפליקציה הדגימה רגישות של 100% וספציפיות של 39%. השימוש באפליקציה ארך כ- 125 שניות בקרב ילדים בגילאים 3-5 ו- 96 שניות בקרב ילדים בוגרים יותר.

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007