הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

עלייה בשיעורי האלרגיה לסומסום
6.8.19

כ- 1.1 מיליון אמריקאים אלרגיים לסומסום, שיעור גבוה מזה שדווח בעבר, אלו ממצאיו של מחקר חתך שפורסם ב- JAMA Network Open.

 

סקר שכלל 79,000 איש מצא כי 0.49% דיווחו על אלרגיה לסומסום, בעוד של- 0.23% הייתה אלרגיה חמורה לסומסום (התגובות החריפות כללו סימפטום חמור אחד או יותר, כולל נפיחות בלשון/שפה, הקאות, תגובות עוריות, צפצופים בנשימה). 0.11% אחרים אובחנו כאלרגיים לסומסום אך לא עמדו בקריטריונים לאלרגיה חמורה.

 

מהללו שדיווחו על אלרגיה חמורה, רק 56% מהילדים ו- 38% מהמבוגרים אובחנו על ידי רופא. ארבע-חמישיות מהללו עם אלרגיה חמורה דיווחו על אלרגיה למזון אחד נוסף לפחות, ושליש דיווחו כי השתמשו באפינפרין.

 

נכון להיום, חברות בארה"ב אינן נדרשות לציין סומסום כאלרגן על אריזות מזון.

 

 

לידיעה >>


 

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007