הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול בסותרי חומצה קשור בשימוש מאוחר יותר בתרופות נגד אלרגיה
4.8.19

מטופלים המקבלים תרופות מרשם להורדת רמות החומציות בקיבה מדגימים סבירות גבוהה להזדקק גם לתרופות נגד אלרגיה, כך על פי מחקר חדש שפורסם ב- Nature Communications.

 

במסגרת המחקר האוסטרי השוו החוקרים מבוגרים שקיבלו מרשמים להורדת רמות החומציות בקיבה (כולל proton-pump inhibitors ו- H2 receptor antagonists) עם מטופלים שלא קיבלו תרופות כאלו, בין השנים 2009-2013. החוקרים מצאו כי המטופלים הדגימו סבירות גבוהה יותר בהשוואה ללא מטופלים להזדקק גם לטיפול בתרופות נוגדות אלרגיה (5.1% מול 2.6%).

 

החוקרים סיכמו: "הממצאים מעידים על קשר אפידמיולוגי בין תרופות להורדת רמות החומציות בקיבה והתפתחות סימפטומים של אלרגיה. הממצאים עולים בקנה אחד עם אלו של מחקרים מנגנוניים שנערכו בחיות ובבני אדם ושל מחקרי תצפית."

 

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007