הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

רעלת היריון מגבירה את הסיכון למחלת כליות
4.8.19

נשים המאובחנות עם רעלת היריון עומדות בפני סיכון ללקות ב- end-stage renal disease (ESRD) מאוחר יותר בחייהן, כך מצא מחקר חדש שפורסם ב- PLOS Medicine.

 

במחקר השוודי השתתפו כ- 1.4 מיליון נשים שילדו בין השנים 1982-2012, 5% אובחנו עם רעלת היריון. לאורך שבע שנות המעקב, 410 נשים פיתחו ESRD. לאחר תקנון למשתנים מרובים נמצא כי נשים שאובחנו עם רעלת היריון מדגימות סיכון גבוה פי חמש ללקות ב- ESRD בהשוואה לנשים שלא אובחנו עם רעלת היריון. הסיכון היה אף גבוה יותר כאשר הרעלת אירעה ביותר מהיריון אחד (סיכון גבוה פי שבע בהשוואה לנשים שלא אובחנו).

 

החוקרים חישבו כי החשיפה לרעלת היריון הייתה קשורה ל- 14% מכלל מקרי ה- ESRD בקוהורט וסיכמו כי רעלת היריון צריכה להיחשב כגורם סיכון חשוב ל- ESRD.

 

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007