הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

דואגים למטופל: ניפוק דחוף ומייד- נוהל 154
1.8.19

רוקחים נכבדים שלום רב,

 

בשנים האחרונות, אגף הרוקחות במשרד הבריאות פועל להרחבת סמכויותיו של הרוקח כמטפל וזאת על מנת לתעל את הידע הרב והמיומנות של הרוקח למען בריאות הציבור.
בהתאם לסעיף 26א לפקודת הרוקחים [נוסח חדש], התשמ"א-1981, רוקח (בעל ניסיון מקצועי של שנתיים לפחות ברוקחות ) יכול לנפק תכשיר מרשם ללא מרשם חתום בידי הגורם המטפל, כאשר עולה צורך מיידי או דחוף, בהתאם לשיקול דעתו המקצועי של הרוקח ובכפוף לתנאים שנקבעו בהוראות החוק ובנהלי אגף הרוקחות.

 

ניפוק במסגרת זו יכול להתבצע עפ"י בקשת הגורם המטפל או בקשת המטופל.
ניפוק כזה יבוצע כאשר יש צורך מידי וכאשר אין למטופל אפשרות לקבל מרשם מגורם מטפל (למשל בשעות בהן המרפאה סגורה, סוף שבוע, ביקור במקום מרוחק מהמרפאה).

נוהל 154 של אגף הרוקחות "ניפוק תכשיר בלא מרשם ע"י רוקח בשל צורך מידי ודחוף" מפרט את התנאים בהם ניתן לנפק תכשירים במסגרת זו, את הפעילות הנדרשת שיש לבצע בעת הניפוק וכן את הוראות התיעוד והדיווח על פעילות זו.

 

להלן קישור לנוהל >


אגף הרוקחות במשרד הבריאות רואה חשיבות גדולה בהנגשת שירות זה לכלל המטופלים וקורא לרוקחים לפעול על-פי נוהל זה במקרים המתאימים.

 

בברכה,

מערך הרוקחות


הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007