הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

Hematuria: בדיקות CT יקרות ומסוכנות
1.8.19

מעקב הדוק אחר ההנחיות הממליצות על שימוש אחיד ב- computed tomography (CT) להערכת hematuria עשוי לגרום להיארעות סרטן הקשור לקרינה, במידה העולה על היתרונות הכרוכים בבדיקה הדיאגנוסטית. כך מצא מחקר חדש שפורסם ב- JAMA Internal Medicine.

 

החוקרים העריכו את היתרונות והסיכונים של חמישה קווים מנחים. האחד, של ה- American Urological Association (AUA), ממליץ עלcystoscopy  ו- CT urography בכלל מקרי ה- hematuria בקרב מטופלים מגיל 53 ומעלה. אחרים, ממליצים על cystoscopy ו- ultrasonography (או לא לבצע התערבות) בהתבסס על הגיל ורמת הסיכון. מדגם תיאורטי של 100,000 איש עם hematuria מצא כי שיעור האבחנות המתבסס על הקווים המנחים של ה- AUA היה 98%, בעוד שהשיעור שהתבסס על הנחיות שונות היה נמוך יותר (93%). אף על פי כן, מקרי סרטן הקשורים לקרינת ה- CT עמדו על 575 מקרים פר 100,000 תחת הנחיות ה- AUA מול 108 תחת הנחיות אחרות. יתר על כן, הנחיות ה- AUA התבטאו בעלויות נוספות וגבוהות יותר.

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007