הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

SGLT-2 inhibitors וזיהומים בדרכי השתן
1.8.19

שימוש ב- Sodium-glucose cotransporter-2 (SGLT-2) inhibitor אינו מגביר את הסיכון לזיהומים חמורים בדרכי השתן בהשוואה לתרופות אחרות לסוכרת, כך מציע מחקר תצפית שפורסם ב- Annals of Internal Medicine.

 

בשנת 2015, פרסם ה- FDA אזהרה בנוגע לקשר הפוטנציאלי. SGLT-2 inhibitors מעלים את רמות הגלוקוז בשתן ולכן מעודדים צמיחת חיידקים.

 

החוקרים השוו מעל ל- 55,000 מבוגרים עם סוכרת סוג 2 שהחלו טיפול ב- SGLT-2 inhibitors עם חולים שהחלו לקבל טיפול ב- dipeptidyl peptidase-4 (DPP-4) inhibitors או glucagon-like peptide-1 (GLP-1) agonists.

 

שיעור הזיהומים החמורים היה דומה בקרב המטופלים ב- SGLT-2 inhibitor ו-DPP-4 inhibitor . השיעור היה נמוך יותר בקרב המטופלים ב- SGLT-2 inhibitors בהשוואה ל- GLP-1 agonists (2.15 מול 2.96 מקרים פר 1000 שנות אדם).

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007