הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

השומן שמעורר את הסרטן
28.7.19

סרטן העור – מלנומה – הוא גידול של התאים נושאי הפיגמנט בעור (מֶלָנוֹצִיטִים). קל יחסית לגלות את הגידול, משום שהוא נמצא על פני העור. שלא כמו גידולים רבים אחרים, הוא אינו מפריע לאיברים אחרים ולכן אינו מסוכן כשלעצמו. גם קל יחסית לסלק אותו בניתוח, לכן שיעור התמותה מגידולים אלה נמוך, ומעל 98 אחוז שורדים חמש שנים לפחות לאחר האבחון. אולם לעתים הסרטן הופך אלים ושולח גרורות לאיברים חיוניים בגוף. סיכויי ההשרדות במקרה זה הם נמוכים למדי – רק 22 אחוז מהחולים ישרדו 5 שנים ומעלה. עד היום לא היה ברור מה גורם לתאי המלנומה להפוך לאלימים וגרורתיים.

 

מחקר חדש בהובלת פרופ' כרמית לוי וד"ר תמר גולן מאוניברסיטת תל-אביב גילה כי הגורם ההופך תאי מלנומה לאלימים הוא תאי השומן בעור. המחקר פורסם בכתב העת Science signalling, ואף הופיע על שער כתב העת. למחקר שותפים חוקרים ורופאים מבית החולים שיבא, וולפסון ואיכילוב, מאוניברסיטת בר-אילן, מכון ויצמן למדע ומכוני מחקר בארצות הברית ובצרפת.

 


 

 

 מאת ד"ר גל חיימוביץ'

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007