הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

"ריקול " לשתלי סיליקון הקשורים להיארעות לימפומה
28.7.19

לבקשת ה- FDA, חברת Allergan תבצע "ריקול" לשתלי שד ((Biocell textured breast implants ול- tissue expanders היות וככול הנראה השימוש בהם מגביר את הסיכון לחלות ב- anaplastic large-cell lymphoma (ALCL).

 

נכון לתחילת חודש יולי, זיהה ה- FDA 573 מקרים של ALCL הקשורים לשתלי הסיליקון. כמעט 85% מהנשים שחלו היו עם שתלים של Allergan בעת שאובחנו. 33 מקרי מוות אירעו סה"כ. הסוכנות מציינת כי הסיכון ל- ALCL הקשור לשתלי ה- Biocell הינו גבוה פי שש מהסיכון הקשור לשתלים אחרים בעלי מרקם.

 

ה- FDA מפרסם את ההמלצות הבאות:

  • יש להפסיק את השימוש ב- Biocell implants באופן מיידי.
  • יש ליידע את המטופלות בנוגע לסיכונים הכרוכים בשימוש ב- ALCL ובסימנים אליהם עליהן להיות ערות. הסרת השתלים אינה מומלצת בשלב זה בהיעדר סימפטומים.
  • יש לשקול אבחנת ALCL בנשים עם שינויים בשתלים כגון seroma, מסות, או התקשות הרקמה בסמיכות לשתלים.

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007