הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הצרות של טבע: כשיצרניות משככי הכאבים שיווקו אותם כמו דוריטוס
23.7.19

טבע וחברות תרופות אחרות התרשלו בפיקוח על כמות משככי הכאבים הנרקוטיים שייצרו ושיווקו, ולא עמדו בדרישות החוק בנוגע לתרופות שאחזקתן והשימוש בהן מפוקחים על ידי רשויות הבריאות (Controlled Substances) - כך עולה ממסמכים שהוגשו לבית המשפט המחוזי במדינת אוהיו שבארה"ב. זאת, במסגרת תביעת הענק שמתנהלת נגד היצרניות והמפיצות של משככי הכאבים הנרקוטיים (אופיואידים), שגרמו למותם של 200 אלף אמריקאים מהתמכרות בשנים 2017-1996.

 

המגיפה הגיעה בשלב מסוים לממדים כאלה שבחלק מהמחוזות שהגישו את התביעות החלו להשתמש בחדרי מתים ניידים שהופעלו בקראוונים. התביעה שמתנהלת בקליבלנד, אוהיו, היא איחוד של 2,000 תביעות שהוגשו על ידי ערים ומחוזות בארה"ב כנגד יצרניות ומשווקות של אופיואידים, בטענה שהובילו למטרד ציבורי שגרם להוצאות כספיות עצומות כתוצאה מאשפוז של פגים, טיפול במרכזי גמילה, אימוץ תינוקות שהוריהם מתו מהתמכרות וטיפול בפשיעה מוגברת.

קטעים מהמסמכים שפורסמו באתרים של ה"וול סטריט ג'ורנל", "וושינגטון פוסט" ו"ניו יורק טיימס" כוללים אי-מיילים פנימיים ששופכים אור על המדיניות השיווקית האגרסיבית של חלק מהיצרניות - ועל כך שחלקן לפחות היה מודע לעובדה שהאופיואידים גורמים למגיפה של התמכרות.

 

 

 

 

 מאת יורם גביזון 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007