הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

לחקור את מחסום דם-מוח במבחנה
21.7.19

מחסום דם-מוח הוא שמה של הרקמה שנמצאת רק בכלי הדם שבמוח ותפקידה לחסום מעבר של חומרים בלתי רצויים מהדם למערכת העצבים המרכזית. המחסום הזה מקשה מאוד על פיתוח תרופות נוירולוגיות, שכן כדי להשפיע על המוח התרופה צריכה להגיע אליו. בה בעת, מחלות מסוימות של מערכת העצבים גורמות לפריצת המחסום ולכן מסכנות את המוח.

 

חקר המחסום הוא משימה לא פשוטה. חיות מעבדה אינן כלי יעיל מספיק לחקירתו, שכן מוח האדם שונה מזה של בעלי חיים אחרים והמחסום אצלנו מעביר סוגי חומרים ייחודיים לו ומסנן אחרים. שני מחקרים חדשים מציגים פיתוח של מחסום דם-מוח אנושי במבחנה, שמאפשר לבחון ביתר קלות את תכונותיו בבריאות ובחולי.

 


 

 

 מאת ד"ר גל חיימוביץ

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007