הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

החלפה חלקית של מפרק הברך יעילה כהחלפה מלאה
21.7.19

החלפה חלקית של מפרק הברך יעילה כהחלפה מלאה, ובמונחים מסוימים אף יעילה יותר, עבור מטופלים עם knee osteoarthritis. אלו מסקנותיו של מחקר חדש שפורסם ב- Lancet.

 

במסגרת המחקר הבריטי חולקו מעל ל- 500 מטופלים עם osteoarthritis של הברך (medial compartment osteoarthritis) להחלפה מלאה או חלקית של המפרק.

 

לאחר חמש שנים לא נצפה כל הבדל בין הקבוצות במונחים של כאב ופונקציה. שיעור הסיבוכים היה גבוה יותר בקרב הקבוצה שעברה החלפה מלאה של המפרק, בעוד שהצורך בטיפול חוזר/נוסף היה דומה בקרב שתי הקבוצות. החלפה חלקית הייתה זולה יותר ויעילה יותר בהשוואה להחלפה מלאה.

 

החוקרים סיכמו: "יש לשקול החלפת מפרק חלקית כבחירה הראשונה עבור מטופלים עם osteoarthritis מתקדמת."

 

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007