הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

פעילות חברתית ומנטאלית והסיכון לדמנציה
16.7.19

פעילויות מנטאליות וחברתיות לאורך החיים מפחיתות את הסיכון להתפתחות דמנציה, כך על פי מחקר חדש שפורסם ב- JAMA Neurology.

 

כ- 1600 מבוגרים (גיל ממוצע, 80) וללא דמנציה בתחילת המחקר, מילאו שאלונים שנגעו לפעילויות קוגניטיביות בתחילת, אמצע ושלהי חייהם, (לדוגמא, קריאה, התנדבות, סעידה במסעדות, ביקור קרובים וחברים). המידע הנ"ל, יחד עם שנות ההשכלה, שימש לחישוב הסיכון ההופכי לדמנציה.

 

לאורך שש שנות המעקב, 24% מהנבדקים פיתחו דמנציה. לאחר תקנון למשתנים מרובים, נמצא כי הנבדקים שהדגימו ציון הופכי גבוה אף הדגימו סיכון נמוך ב- 39% להיות מאובחנים עם דמנציה, בהשוואה לנבדקים עם ציון נמוך. ההפחתה בסיכון הייתה מובהקת סטטיסטית אפילו בקרב נבדקים עם פתולוגיות וסקולאריות רלוונטיות לתחלואה.

 

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007