הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם סגנון החיים משפיע על הסיכון הגנטי לדמנציה?
16.7.19

סגנון חיים בריא מפחית את הסיכון לדמנציה, אפילו בקרב הללו עם מועדות גנטית, אלו מסקנותיו של מחקר חדש שפורסם בכתב העת JAMA.

 

כ- 200,000 מבוגרים לבנים מגיל 60 ומעלה, ללא פגיעה קוגניטיבית בתחילת המחקר וסיכון גנטי לדמנציה, מילאו שאלונים בנוגע לסגנון חייהם. סגנון חיים בריא הוגדר ככולל שלושה-ארבעה מהמרכיבים הבאים:

  • הימנעות מעישון בהווה
  • פעילות גופנית סדירה
  • דיאטה בריאה
  • הימנעות מצריכה מופרזת של אלכוהול

 

לאורך מעקב של שמונה שנים (חציון) 0.9% מהנבדקים אובחנו עם דמנציה. הן גורמים גנטיים והן סגנון החיים היו קשורים באופן עצמאי עם הסיכון לתחלואה. בקרב נבדקים עם סיכון גנטי גבוה, סגנון חיים בריא הפחית את הסיכון האבסולוטי לדמנציה ב- 0.65%.

 

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007