הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

להתאים את התרופה לחיידק (המעיים)
14.7.19

התאמת תרופה למטופל היא משימה מאתגרת: חלקנו רגישים לתרופות מסוימות וסובלים מתופעות לוואי בלתי נעימות ואף מסוכנות, ועל אחרים תרופות מסוימות פשוט אינן משפיעות. עד היום היה מקובל לחשוב, כי ההבדלים בין השפעתן של תרופות על אנשים שונים נובעים מהשוני הגנטי בין בני האדם. כעת התגלה כי מעורב כאן גורם נוסף: המיקרוביום שלנו ‒ מגוון החיידקים, הנגיפים והפטריות המתקיימים על גופנו ובתוכו. עדויות מחקריות מצטברות והולכות מראות לנו כי לאוכלוסייה זו יש תפקיד חשוב לא רק בעיכול ובשמירה על המשקל, אלא גם במגוון רחב של מחלות מסוכרת ועד טרשת נפוצה וסרטן, והיא אף משפיעה על התפיסה השכלית ועל הרגש.

 

רוב התרופות נלקחות דרך הפה ומגיעות למעיים, שם הן פוגשות את חיידקי המיקרוביום. זו אוכלוסייה מגוונת מאוד, ומספר הגנים הכולל שלה גדול פי 150 ממספר הגנים של האדם. לאוכלוסיית המיקרוביום יש מגוון רחב של אנזימים, קצתם בעלי פעילות מטבולית שונה מהאנזימים שלנו. לפיכך ייתכן שאוכלוסיית המיקרוביום מבצעת עיבוד מטבולי של התרופות המגיעות למעיים, כלומר מפרקת ומשנה אותן, וכך משפיעה על האופן שבו גופנו מגיב לתרופות. 

 


 

 

 מאת דניאלה אפלבלט

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007