הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

בדיקת CRP עשויה להפחית את השימוש באנטיביוטיקה עבור התלקחויות של COPD
14.7.19

הסתמכות על רמות ה- (C-reactive protein (CRP להכוונת הטיפול בהתלקחויות של

(chronic obstructive pulmonary disease (COPD  עשויה להפחית את השימוש באנטיביוטיקה, ללא פגיעה בתועלת הקלינית, כך מצא מחקר חדש שפורסם ב- New England Journal of Medicine.

 

כ- 650 מבוגרים שהופיעו בחדרי המיון עקב התלקחויות של COPD חולקו באופן אקראי לקבלת הטיפול המקובל, מונחה על ידי רמות ה- CRP, או לקבלת הטיפול המקובל בלבד. הרופאים הונחו כי אנטיביוטיקה לא תסייע לחולים עם רמות CRP נמוכות מ- 20 mg/L, ייתכן ותועיל לחולים עם רמות של 20–40 mg/L, ותועיל לחולים עם רמות גבוהות מ- 40 mg/L.

 

החולים מקבוצת המחקר הדגימו סבירות נמוכה יותר לדווח על שימוש באנטיביוטיקה בתוך ארבעה שבועות לאחר החלוקה האקראית (57% מול 77%). מצב הבריאות היה דומה בקרב שתי קבוצות המחקר.

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007