הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

פעילות גופנית להפחתת חרדה
11.7.19

Meta-analysis מצאה קשר בין רמה גבוהה של פעילות הגופנית והפחתה של 26% בהיארעות הפרעות חרדה וסימפטומים נלווים.

 

הניתוח כלל 13 מחקרים ו- 76,000 נבדקים, נבדקה היארעות הפרעות חרדה בקרב נבדקים שעסקו ברמות גבוהות ונמוכות של פעילות גופנית. רמה גבוהה של פעילות גופנית הפחיתה את הסיכון להפרעות חרדה בהשוואה לרמה נמוכה, זאת לאחר תקנון למגדר, BMI ועישון (adjusted odds ratio, 0.74). תת ניתוח מצא כי רמה גבוהה של פעילות גופנית הגנה מפני אגרופוביה (aOR, 0.42) ו- post-traumatic stress disorder (PTSD; aOR, 0.57), אך לא מפני הפרעות אובססיביות-קומפולסיביות, הפרעות חרדה כלליות, חרדה חברתית או פאניקה. הממצאים היו מובהקים עבור עצימות הפעילות הגופנית אך לא עבור תדירותה.

 

 

 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007