הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חשיפה לקנבואידים סינטטיים ואירועים נוירו-פסיכיאטריים בקרב בני נוער
9.7.19

בהשוואה לקנבואידים מסורתיים, קנבואידים סינטטיים קשורים עם סיכון מוגבר לגרום לאירועים נוירו-פסיכיאטריים חמורים בקרב מתבגרים, כך מפרסם כתב העת Pediatrics. במחקר השתתפו 350 בני נוער שהופיעו בחדרי המיון לאחר שנחשפו לקנבואידים סינטטיים בלבד או לקנבואידים סינטטיים וחומרים נוספים, קנביס בלבד, או קנביס וחומר נוסף. להלן עיקרי הממצאים:

 

  • מקרה מוות אחד אירע, בנבדק שהשתמש בקנבואידים סינטטיים.
  • תרדמת או דיכוי של מערכת העצבים המרכזית אירעו בתדירות גבוהה יותר בקרב נבדקים שנחשפו לקנבואידים סינטטיים, כמו גם פרכוסים.
  • עצבנות הייתה נפוצה יותר לאחר חשיפה לקנבואידים סינטטיים.
  • המשתמשים בקנבואידים סינטטיים הדגימו סבירות גבוהה יותר להשתמש גם ב- sympathomimetics כגון קוקאין ואמפטמינים. לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007