הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

פיצוח סודות ה-LSD
7.7.19

מאז התגלה ב-1938 הסם LSD, או בשמו המלא חומצה ליסרגית דיאתילאמידית, מנגנון הפעולה שלו נותר תעלומה. אומנם ידעו שיש לו השפעה עזה על בני אדם, ושהוא מעורר הזיות ושינויי תודעה, אך לא ידעו מדוע. כעת זה עומד להשתנות.

 

LSD גורם לשלל שינויים בתודעה, ובכלל זה ערבוב בין חוש הראייה והשמיעה (סינסתזיה) וראיית דימויים חזותיים, ומחקר שהתפרסם לאחרונה מצא שהוא גורם גם לתחושה של ניתוק מהגוף ולביטול תחושת העצמי. המחקר הצטרף לידע הקיים על ההשפעות של LSD וסמים פסיכדליים בכלל על התודעה. עם זאת, הסמים הללו נותרו במידה רבה ארץ לא נודעת עבור חוקרי מוח, ולא היה ברור מהו מנגנון פעולתם, כלומר איך הם משנים את התודעה.

 


 

 

 מאת ד"ר עידן מגן 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007