הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

PUFAs והסיכון לתמותה בקרב חולי סוכרת
4.7.19

צריכת (polyunsaturated fatty acids (PUFAs מפחיתה את הסיכון לתמותה בקרב חולי סוכרת מסוג 2, אלו מסקנותיו של מחקר תצפית שפורסם ב- BMJ.

 

בהתבסס על נתוני ה- Nurses Health' Study וה- Health Professionals Follow-Up Study, זיהו החוקרים כ- 11,000 חולי סוכרת 2 ובחנו את דפוסי הדיאטה שלהם באמצעות שאלונים.

 

לאורך מעקב של 11 שנים בממוצע, 22% מהנבדקים נפטרו. נבדקים שנמצאו ברבעון העליון של צריכת ה- PUFA הציגו סיכון מופחת לתמותה מגורמים קרדיווסקולאריים (adjusted hazard ratio, 0.76) ולמוות מכל סיבה (0.68), בהשוואה לנבדקים ברבעון התחתון. בנוגע לתמותה, התוצאות היו מובהקות הן עבור צריכה של marine omega-3 PUFAs  ו- linoleic acid, בנוגע לתמותה מגורמים קרדיווסקולאריים, רק חומצות שומן ממקור דגים הביאו ליתרון.

 


 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007