הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הקשר בין Carpal tunnel syndrome, amyloidosis ואי ספיקת לב
4.7.19

Carpal tunnel syndrome (CTS) עשוי להגביר את הסיכון ל- amyloidosis ואי ספיקת לב, אלו ממצאיו של מחקר מקרה-ביקורת שפורסם ב- Journal of the American College of Cardiology.

 

בהתבסס על מסד נתונים מדנמרק, השוו החוקרים כ- 56,000 מבוגרים שנותחו עקב CTS עם 56,000 מבוגרים שלא עברו ניתוח דומה, לאף אחד מהנבדקים לא הייתה היסטוריה של amyloidosis או אי ספיקת לב בתחילת המחקר.

 

לאחר מעקב של 10 שנים, שיעור ההיארעות של amyloidosis היה גבוה יותר בקרב נבדקים עם CTS (0.10% מול 0.006%). שיעור ההיארעות של אי ספיקת לב היה אף הוא גבוה יותר בקרב הנבדקים מקבוצת המחקר (5.3% מול 3.2%). הממצאים נותרו מובהקים סטטיסטית גם לאחר תקנון למחלות רקע ומשתנים מתערבים אחרים. לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007