הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם ניתן לקצר את הטיפול בנוגדי טסיות הניתן לחולים העוברים PCI
27.6.19

שני מחקרים חדשים שפורסמו ב- JAMA מצאו כי טיפול קצר יותר של dual antiplatelet therapy (DAPT) עשוי להישקל לאחר percutaneous coronary intervention (PCI) עם תומכן משחרר תרופה.

 

במסגרת המחקר הראשון, 3000 איש שעברו PCI חולקו באופן אקראי לקבלת טיפול בן חודש ב- DAPT ולאחר clopidogrel בלבד, או DAPT למשך שנה. לאחר שנה, נמצא כי טיפול קצר ב- DAPT יעיל יותר מהטיפול הממושך למניעת תמותה קרדיווסקולארית, אוטם שריר הלב, שבץ, היווצרות קרישים על התומכן או דימום.

 

במסגרת המחקר השני, 3000 מטופלים שעברו PCI חולקו אקראית לקבלת טיפול של שלושה חודשים ב- DAPT ולאחריו מונותרפיה של P2Y12 (לרוב clopidogrel), או לטיפול של שנה ב- DAPT. טיפול הקצר ב- DAPT היה יעיל כטיפול הממושך למניעת אירועים קרדיאליים וצרברווסקולאריים חמורים.

 

 למחקר >>


למחקר >>

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007