הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

רוב הממצאים המתגלים בבלוטת האדרנל באופן אקראי אינם מתקדמים אך עשויים להעלות את הסיכון הקרדיו-מטבולי
27.6.19

מרבית הגידולים המתגלים בבלוטת האדרנל באופן אקראי בבדיקות הדמיה אינם מתקדמים לאורך הזמן, אך עשויים להיות קשורים עם מספר מצבים קרדיו-מטבוליים, אלו ממצאיה של meta-analysis שפורסמה ב- Annals of Internal Medicine.

 

החוקרים ניתחו 32 מחקרים שכללו מעל ל- 4000 מבוגרים עם nonfunctioning adrenal tumors (NAFTs) או אדנומות הגורמות ל- mild autonomous cortisol excess (MACE), אחר הנבדקים נערך מעקב לאורך ארבע שנים בממוצע.

 

להלן עיקרי הממצאים:

 

  • רק 2.5% מהנבדקים הדגימו גידולים שגדלו במעל ל- 10 מ"מ.
  • אף אחד מהגידולים לא הפך סרטני.
  • רק שישה נבדקים פיתחו Cushing syndrome.
  • מצבים קרדיו-מטבוליים היו נפוצים. נבדקים עם MACE הדגימו סבירות גבוהה יותר מנבדקים עם NAFT לפתח יתר לחץ דם. הם אף הדגימו סבירות גבוהה יותר לחוות הרעה ביתר לחץ הדם, dyslipidemia וסוכרת.
  • אירועים קרדיווסקולאריים אירעו בתדירות גבוהה יותר בקרב נבדקים עם MACE בהשוואה ל- NAFT (16% מול 6%). שיעורי התמותה היו דומים בקרב שתי הקבוצות.

  לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007