הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

מרשמים לאופיאטים והסיכון לנטילת מנת יתר של בן משפחה
27.6.19

אנשים שבן משפחתם קיבל מרשם לאופיאטים עומדים בפני סיכון מוגבר לנטילת מנת יתר, אלו ממצאיו של מחקר מקרה-ביקורת שפורסם ב- JAMA Internal Medicine.

 

על בסיס תביעות ביטוח מהשנים 2004-2015, השוו החוקרים כ- 2300 איש שנטלו מינון יתר של אופיאטים עם 9200 איש שהיוו קבוצת ביקורת. הימצאות בן משפחה שקיבל מרשם לאופיאטים כמעט ושילשה את הסיכוי לנטילת מנת יתר. יתר על כן, הסיכוי לנטילת מנת יתר עלה ככול שגדל שיעור המרשמים שניתן.

 

ילדים בגילאים 0-12 שנים הדגימו עלייה של פי ארבע בסיכון לנטילת מנת יתר כאשר בן משפחתם קיבל מרשם לאופיאטים, אך סיכון מוגבר נצפה בקרב כל קבוצות הגיל. לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007