הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הסיבה למחלה: גן לא מוכר
23.6.19

הפרעות שלשוליות מולדות (Congenital diarrhoeal disorders או בקיצור CCDs) הן מחלות תורשתיות נדירות שמתאפיינות בשלשולים קשים כבר לאחר הלידה. ללא טיפול מתאים, השלשולים החמורים עלולים להוביל להתייבשות,

.תת תזונה ומוות

 

הפרעות אלו יכולות לנבוע ממגוון של פגמים במערכת העיכול, מבניים או תפקודיים. מאחר שמדובר בקבוצה מגוונת של הפרעות, קשה להבין את הרקע הגנטי שעומד מאחוריהן.

 

קבוצות מחקר מאוניברסיטת תל אביב, מבית החולים שיבא בתל השומר וממכון ויצמן למדע, עם צוות חוקרים מאוניברסיטת ברקלי בארצות הברית חקרו את הרקע הגנטי של הפרעה שלשולית מולדת בשמונה חולים ישראלים, והצליחו לזהות את הגן האחראי להפרעה, בתום מחקר ממושך ונפתל.

 


 

 

 מאת אנה ריבקין

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007