הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

NOAC ו- P2Y12 inhibitor מפחיתים את הסיכון לדימומים בקרב חולים בסיכון גבוה לפרפור פרוזדורים
23.6.19

בקרב מטופלים עם פרפור פרוזדורים המיועדים לעבור  percutaneous coronary intervention (PCI) או הסובלים גם מ- acute coronary syndrome (ACS), טיפול בשילוב של -vitamin K antagonist oral anticoagulant (NOAC) פלוס P2Y12 inhibitor קשור בשיעור נמוך יותר של דימומים בהשוואה לטיפול ב- vitamin K antagonist (VKA)  פלוס dual antiplatelet therapy (DAPT).

 

במסגרת Meta-analysis שפורסמה ב- JAMA Cardiology, ניתחו החוקרים ארבעה מחקרים שהשוו טיפולים נוגדי קרישה בקרב 10,000 מטופלים עם ACS, או שעברו PCI עקב ACS או מחלת עורקים כלילית.

 

דימומים חמורים היו פחות נפוצים בקרב הקבוצות שטופלו ב- NOAC פלוס P2Y12 inhibitor (לרוב clopidogrel) וב- VKA פלוס P2Y12 inhibitor, בהשוואה לקבוצות שטופלו ב- VKA פלוס DAPT. לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007