הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ויטמיןD למניעת סוכרת סוג 2?
13.6.19

נטילת תוספי ויטמין D לא מנעה סוכרת מסוג 2 בקרב קוהורט גדול של מבוגרים בסיכון גבוה, אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם ב- New England Journal of Medicine.

 

מעל ל- 2400 מבוגרים שעמדו בלפחות שני קריטריונים גליקמיים לטרום סוכרת ועם BMI של 24-42 חולקו אקראית לקבלת 4000 IU של vitamin D3או פלסבו מדי יום. כ- 80% מהנבדקים הציגו רמות תקינות של ויטמיןD  בתחילת המחקר.

 

לאורך חציון מעקב של 2.5 שנים, שיעור היארעות הסוכרת היה דומה בקרב שתי הקבוצות (9.4 ו- 10.7 אבחנות פר 100 שנות אדם, בהתאמה). אך החוקרים ציינו כי השיעור הגבוה של הנבדקים שהציגו רמות תקינות של ויטמיןD  בתחילת המחקר עשוי היה להגביל את ממצאי המחקר. לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007