הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה- FDA מאשר תרופה ראשונה מסוגה לטיפול בסרטן השד
30.5.19

ה- FDA אישר את ה- PIK3 inhibitor הראשון לטיפול בסרטן שד מתקדם או גרורתי.

 

Alpelisib (המשווקת כ- Piqray) מאושרת לשימוש בשילוב עם fulvestrant עבור נשים במנופאוזה וגברים עם סרטן שד חיובי ל- HR, שלילי ל- HER2 או עם מוטציות PIK3CA.

 

מחקר שנערך בחולים עם סרטן שד גרורתי והיסטוריית טיפול ב- aromatase inhibitor מצא כי חולים עם גידולים המדגימים מוטציות PIK3CA שטופלו ב- fulvestrant ו- alpelisib הדגימו תוחלת חיים ארוכה יותר ללא התקדמות המחלה, בהשוואה לחולים שטופלו ב- fulvestrant ופלסבו (11 מול 5.7 חודשים).

 

תופעות הלוואי הנפוצות של התרופה כללו היפרגליקמיה, פריחה, עלייה ברמות הקריאטינין, ספירה נמוכה של לימפוציטים, הקאות ואובדן שיער. בטיחות התרופה לא נבדקה בחולי סוכרת. יש לנטר את המטופלים לתגובות של יתר רגישות, מחלות ריאה ושלשולים.

 


 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007