הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם בטוח ליטול נוגדי קרישה לאחר דימום תוך גולגולתי?
30.5.19

תחילת טיפול בנוגדי טסיות לאחר דימום תוך גולגולתי אינה מגבירה את הסיכון להישנות הדימום, אלו מסקנותיו של מחקר חדש שפורסם בכתב העת Lancet.

 

במחקר הבריטי השתתפו 500 מבוגרים שהפסיקו לקבל טיפול נוגד קרישה לאחר שחוו דימום תוך גולגולתי. המטופלים חולקו אקראית להתחיל שוב טיפול בנוגד טסיות (aspirin, dipyridamole, או clopidogrel) או להימנע מטיפול שכזה.

 

לאורך מעקב של שנתיים, ה- hazard ratio להיארעות מטרת המחקר העיקרית – הישנות דימום סימפטומטי – היה נמוך יותר בקרב הללו שהחלו לקבל טיפול בנוגדי טסיות. ה- hazard ratio בקרב קבוצה זו היה 0.51, אך לא השיג מובהקות סטטיסטית. אירועים וסקולאריים חמורים – אוטם לא קטלני בשריר הלב או שבץ או מוות מגורם וסקולארי – הופיעו בתדירות נמוכה יותר בקרב הקבוצה שטופלה בנוגדי טסיות.

 


 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007