הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טבע שילמה 85 מיליון דולר באוקלהומה - כמה יעלו לה 1,500 התביעות שבדרך?
28.5.19

ההסדר של טבע (4,003 -1.18%עם אוקלהומה שבארה"ב הוא התפתחות משמעותית בתביעות נגד החברה בעניין משככי הכאבים הנרקוטיים, כותב עומר רפאת אנליסט בבית ההשקעות Evercore ISI על ההסדר שנחתם שלשום בין חברת טבע לבין מדינת אוקלהומה ושבמסגרתו שילמה טבע 85 מיליון דולר לאוקלהומה להסדרת תביעה נגדה, וזאת בלי להודות בכל אשמה.

 

גרעין התביעה שהגישה אוקלהומה היה הטענה שמדיניות השיווק שלהן יצרניות התרופות הגזימה בתיאור התועלת הקלינית של משככי הכאבים והמעיטה בתיאור תופעות הלוואי של השימוש בהן - ובראשן ההתמכרות להן, העלייה במינון והחשיפה לעצירת נשימה. אוקלהומה תבעה מהחברות שפיתחו את התרופות המקוריות ומהחברות שייצרו גרסאות גנריות שלהן תשלום 17 מיליארד דולר, בטענה שמדיניות שיווקית זו אחראית להתפרצותה של מגפת התמכרות למשככי כאבים אלה ולשימוש לרעה בהם, ושהמדינה נושאת בתוצאותיה הכספיות והחברותיות.

 


לידיעה בדה מרקר >>

 

 

מאת יורם גביזון 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007