הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

האם תאי עצב חדשים יכולים להגן בפני אלצהיימר?
26.5.19

לפני כשנה פרסמנו כאן כתבה שעסקה במשהו שלא נמצא. הכתבה התבססה על מחקר מאוניברסיטת קליפורניה בסן פרנסיסקו (UCSF), שדיווח שתאי עצב – נוירונים – אינם נוצרים במוח אחרי גיל שבע. נוסף על כך, קצב היצירה של נוירונים חדשים, נוירוגנזה, צונח באופן תלול במהלך השנה הראשונה לחיים. למה כל כך מעניין לדעת על מה שלא קורה? כי המסקנה הזאת סתרה 20 שנים של מחקר במכרסמים ובבני אדם, שהראו כי בהיפוקמפוס, האזור במוח שאחראי לזיכרון וללמידה, נוצרים תאי עצב חדשים גם בגיל מבוגר, ולא רק בשנים הראשונות שלאחר הלידה.

 

כצפוי, חוקרים לא מעטים מתחו ביקורת על מחקר זה, והציעו כמה הסברים אפשריים לכך שהצוות מ-UCSF לא מצא נוירוגנזה. אחד מהם הוא הקושי במציאת סמנים מולקולריים להיווצרות נוירונים – שכן כמה מהסמנים האלו מתפרקים במהירות, וייתכן שנעלמו מהמוח בין הרגע שהאדם מת ומוחו נתרם למאגר לרגע שבו הגיע למעבדת המחקר.

 


 

 

 מאת ד"ר עידו מגן

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007