הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

סינקופה במהלך ההיריון מגביר את הסיכונים לאם ולעובר
26.5.19

סינקופה במהלך ההיריון מגביר את הסיכונים הן לאם והן לעובר, אלו ממצאיו של מחקר רטרוספקטיבי שפורסם ב- Journal of the American Heart Association.

 

בהתבסס על מסד נתונים מאלברטה, קנדה, ניתחו החוקרים 490,000 לידות חיות (מתוך 482,000 הריונות) בין השנים 2005-2014. כ- 1% מההריונות לוו באפיזודות של סינקופה.

 

לידה מוקדמת אירעה בתדירות גבוהה יותר בהריונות שלוו בסינקופה בהשוואה להריונות ללא סינקופה (16% מול 15%) – כאשר הסיכון הגבוה ביותר נצפה על רקע סינקופה שאירע במהלך הטרימסטר הראשון (18%).

הסיכון למומים מולדים היה אף הוא גבוה יותר (3.1% מול 2.6%) כאשר שוב, סינקופה במהלך הטרימסטר הראשון הגביר את הסיכון במידה הרבה ביותר (3.4%).

 

נשים שחוו סינקופה סביב תקופה הלידה אף הציגו סיכון מוגבר לחוות הפרעות בקצב הלב וסינקופה בשנים שלאחר הלידה.

 

 


 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007