הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

חיידקים ידידותיים שולחים מסר למערכת החיסון
23.5.19

הגוף שלנו הוא בית להרבה מאוד חיידקים – גם טובים וגם, לפעמים, פחות טובים. את גורמי המחלות הגוף הוא יודע להשמיד באמצעות מערכת החיסון – אבל איך הוא יודע להבדיל בין חיידקים גורמי מחלה לחיידקים מועילים, או לפחות בלתי מזיקים?

 

הרוב הגדול של החיידקים החיים בתוכנו מאכלסים את מערכת העיכול, ובייחוד את המעי הדק והגס. ה"צינור" הארוך שבתוכו עובר האוכל מהפה ועד ליציאתו מהגוף שלנו הוא בפועל סביבה "חיצונית", ולא פנימית. משום כך האזור הזה חשוף לחיידקים ולמזהמים אחרים אשר רוצים לפלוש "פנימה", לגופנו, באמצעות חדירה דרך דפנות המעי.  כדי למנוע זאת מערכת העיכול שלנו מצוידת בצי של תאים שונים של מערכת החיסון, העומדים על המשמר. התהליך שבו תאי T, סוג אחד של תאי מערכת החיסון, תוקפים חיידקים מזיקים במערכת העיכול כמו Escherichia coli, כבר נחקר רבות. אבל עדיין לא ברור איך התאים האלה יודעים לא לתקוף חיידקים "טובים", התורמים לבריאות שלנו?

 


 

 

 מאת תמרה שמול

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007