הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

סיכון מוגבר לשברים נצפה לאחר gastric bypass
21.5.19

Roux-en-Y gastric bypass מגביר את הסיכון לשברים במידה רבה יותר מ- adjustable gastric banding, אלו ממצאיו של מחקר רטרוספקטיבי שפורסם ב- JAMA Surgery.

 

החוקרים ניתחו את רשומות הביטוח הרפואי של כמעט 30,000 מבוגרים שעברו gastric bypass ושל 13,000 שעברו gastric banding. לאורך 3-4 שנות המעקב, שיעור השברים שלא בעמוד השדרה היה 6.6 פר 1000 שנות אדם עם bypass מול 4.6 פר 1000 עם banding. לאחר תקנון למשתנים מרובים, bypass היה קשור בסיכון גבוה ב- 73%.

 

Gastric bypass הגביר באופן מובהק את הסיכון לשברים בירך, בפרק היד ובאגן, כאשר הסיכון הגבוה ביותר נצפה עבור שברים בירך (hazard ratio, 2.8).

 

החוקרים ציינו כי gastric bypass קשור באובדן עצם, בירידה בצפיפות העצם ופגיעה במיקרו ארכיטקטורה שלה.


 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007