הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

טיפול ב- Benzodiazepine מגביר את הסיכון להפלה
21.5.19

טיפול ב- Benzodiazepine בשלבים מוקדמים של ההיריון מגביר את הסיכון להפלה ספונטנית, אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם ב- JAMA Psychiatry.

 

בהתבסס על מסד נתונים קנדי, השוו החוקרים 27,000 מקרים של הפלות ספונטניות שאירעו בין השבועות ה- 6 וה- 19 להיריון עם 134,000 הריונות שהיוו את קבוצת הביקורת. שיעור הטיפול ב- benzodiazepine היה גבוה יותר בקרב הנשים שעברו הפלות ספונטניות (1.4% מול 0.6%). מינונים גבוהים של benzodiazepine היו קשורים עם סיכון גבוה יותר.

 

התרופות שהגבירו את הסיכון במידה הרבה ביותר היו diazepam, temazepam, bromazepam ו- alprazolam.

 

החוקרים סיכמו: "יש להעריך את היתרונות מול הסיכונים הכרוכים בטיפול הניתן לנדודי שינה והפרעות במצב הרוח וחרדה בשלבים מוקדמים של ההיריון."


 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007