הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

PFO מגביר את הסיכון לשבץ בקרב מטופלים עם pulmonary embolism
12.5.19

בקרב מטופלים עם pulmonary embolism (PE), הנוכחות של patent foramen ovale (PFO) מגבירה את הסיכון לשבץ איסכמי, כך מצא מחקר חדש שפורסם ב- Annals of Internal Medicine.

 

במחקר השתתפו מעל ל- 300 מטופלים עם PE חריף, סימפטומטי, שעברו contrast transthoracic echocardiography לאבחנה של PFO ו- cerebral magnetic resonance imaging לאבחנת שבץ. PFO אובחן בקרב 13% מהנבדקים והחוקרים מצאו כי שבץ איסכמי שקט או סימפטומטי אובחן בתדירות גבוהה יותר בקרב נבדקים עם PFO בהשוואה לנבדקים ללא PFO (21% מול 6%).

 

החוקרים ציינו כי paradoxical embolism – נדידה של תסחיף למחזור הדם מהעלייה הימנית או השמאלית דרך ה- PFO – מהווה מנגנון חשוב העומד בבסיסו של שבץ איסכמי.

 


 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007