הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

עד כמה מדויקים דיווחיהם של בני נוער על שימוש בחומרים אסורים?
12.5.19

המידע העצמאי נמצא דומה למידע האובייקטיבי, אך בני נוער רבים אינם יודעים כי השימוש בסיגריות אלקטרוניות חושף אותם לניקוטין.

 

במחקר השתתפו 517 בני נוער ומבוגרים צעירים (גיל 12-21) שמילאו שאלון אנונימי. הנבדקים נשאלו לגבי השימוש בטבק, סיגריות אלקטרוניות ומריחואנה במהלך השבוע האחרון וסיפקו דגימות שתן.

 

מבין הנבדקים, 2.9% דיווחו על שימוש בטבק, 14.3% על שימוש בסיגריות אלקטרוניות, ו- 11.4% על שימוש במריחואנה. רק 2% מהללו שדיווחו כי לא נחשפו לשום חומר, הדגימו רמות סמנים בשתן שהיו גבוהות מסף הזיהוי, נתונים המעידים על קורלציה גבוהה בין הדיווח העצמי ובדיקת הסמנים בשתן. אף על פי כן, 40% מהללו שדיווחו על שימוש במוצרים ללא ניקוטין הדגימו רמות cotinine בשתן הגבוהות מסף הזיהוי, ממצא המעיד כי רבים מהנבדקים אינם מודעים לתכולת הניקוטין בסיגריות האלקטרוניות.

 


 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007