הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

לידה מוקדמת מגבירה את הסיכון למחלת כליות כרונית של היילוד
7.5.19

ילדים שנולדו מוקדם מהצפוי עומדים בפני סיכון מוגבר לפתח מחלת כליות כרונית בבגרותם, אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם ב- BMJ.

 

במסגרת המחקר השוודי נערך מעקב אחר כ- 4.2 מיליון יילודים למשך 43 שנים. לאורך תקופה זו, 0.1% פיתחו מחלת כליות כרונית, תינוקות שנולדו טרם המועד (לפני השבוע ה- 37 להיריון) או מוקדם (בשבוע ה- 37-38) הציגו שכיחות גבוהה יותר של מחלת כליות כרונית בהשוואה להללו שנולדו במועד (9.24 ו- 5.90 מול 4.47 אירועים פר 100,000 שנות אדם). הממצאים נותרו מובהקים סטטיסטית גם לאחר תקנון למשתנים מתערבים הקשורים באם או בתקופת הלידה.

 

החוקרים ציינו כי לידה מוקדמת משבשת את התפתחות הכליות וקשורה בירידה בספירת הנפרונים (nephron) ובשיבוש במבנה ה- glomeruli.

 

 


 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007