הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ה- FDA דורש הוספת אזהרות לתרופות לטיפול בנדודי שינה
5.5.19

ה- FDA דורש תוספת אזהרות למספר תרופות מרשם לטיפול בנדודי שינה, האזהרות נוגעות לסיכון נדיר להליכה מתוך שינה, נהיגה מתוך שינה והתנהגויות לא רגילות אחרות (לדוגמא, שימוש בתנור אפייה מתוך שינה). התרופות הנ"ל הינן eszopiclone (Lunesta), zaleplon (Sonata), ו- zolpidem (Ambien, Ambien CR, Edluar, Intermezzo ו- Zolpimist).

 

כעת תוגדר גם קונטרה אינדיקציה לשימוש בתרופות הללו למטופלים שחוו התנהגויות לא רגילות במהלך השינה בעודם מטופלים בהנ"ל.

 

ה- FDA סקר 20 דיווחים על מקרי מוות הקשורים לשימוש בתרופות הללו כאשר הגורמים כללו הרעלת דו-תחמוצת הפחמן, טביעה, נפילה, היפו-תרמיה, תאונות דרכים והתאבדויות. הסוכנות סקרה גם 46 דיווחים על אירועים לא קטלניים, כולל כמעט טביעה, כוויות, נפילות, פציעות ירי וניסיונות אובדנות.

 


 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007