הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

הטמעת קריטריונים ברורים להסרה של כיס המרה אינה משפרת את מדד הכאב
2.5.19

שימוש בקריטריונים ברורים על מנת לקבוע אילו מטופלים יעברו הסרה של כיס המרה אינה משפרת את מדדי הכאב לאחר שנה, אלו ממצאיו של מחקר חדש שפורסם בכתב העת Lancet. ההנחיות ממליצות על הסרה לפרוסקופית לטיפול באבני מרה סימפטומטיות לא מורכבות.

 

מעל ל- 100 מבוגרים עם אבני מרה סימפטומטיות חולקו אקראית לקבלת הטיפול הסטנדרטי או ניתוח. בקרב הקבוצה הראשונה ההחלטה על טיפול כירורגי התקבלה על ידי מנתח בעוד שבקרב הקבוצה השנייה, המטופלים הופנו לניתוח באם מילאו חמישה קריטריונים – התקפי כאב חריפים, כאב הנמשך לפחות 15 דקות, כאב ברום הבטן או ברביע הימני העליון, כאב המקרין לגב ותגובה חיובית של הכאב לאלחוש פשוט. הללו שלא מילאו את הקריטריונים עברו טיפול שמרני.

 

מטרת המחקר העיקרית – שיעור המטופלים שלא סבלו מכאב לאחר 12 חודשים – היה דומה בקרב שתי הקבוצות.

 


 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007