הצהרת נכנס לאתר

 

האתר מיועד לרוקחים ולאנשי מקצוע בתחום הפרמצבטיקה בישראל וכן לרופאים, צוות רפואי ואחרים העוסקים בתחומים הרלוונטיים בישראל. המידע הכלול באתר הוא מידע מקצועי ומדעי ומנוסח בהתאם. 

 

האמור באתר ביחס לתכשירים, טיפולים, וטכנולוגיות רפואיות אחרות מיועד למתן מידע כללי בלבד, ואינו מהווה תחליף להתייעצות עם אנשי מקצוע.

 

השימוש בתכשירים, ובטכנולוגיות הרפואיות, או בטיפולים הנזכרים באתר כפוף לתנאי הרישום שלהם ולאמור בעלון לרופא ובעלון לצרכן הרלוונטיים, או למידע בספרות המקצועית הרלוונטית ואין לראות באמור באתר משום עידוד ו/או המלצה לעשיית שימוש בתכשירים, טיפולים וטכנולוגיות רפואיות אחרות שלא בהתאם לתנאים אלה.

 

המידע המופיע באתר זה אשר מובא מטעם חברות התרופות / מזון רפואי / ציוד רפואי, הינו על אחריות הגוף אשר העביר אלינו את המידע.

 

השימוש באתר הוא על פי "תנאי השימוש באתר" כפי שמתפרסמים באתר.

 

אני מסכים ומצהיר כי אני עומד בתנאים לכניסה לאתרכניסה למנויים
כתובת דוא"ל:
ססמא:
משתמש חדש

pharmaline-facebook

 

ליקוי בחוש הריח עשוי להעיד על עלייה בסיכון לתמותה בקרב קשישים בריאים
2.5.19

פגיעה בחוש הריח מהווה גורם מנבא עצמאי לתמותה בקרב מבוגרים בריאים, כך עולה ממחקר ארוך טווח שפורסם ב- Annals of Internal Medicine.

 

כמעט 2300 מבוגרים (גיל 76 בממוצע) עברו את ה- Brief Smell Identification Test במהלכו הם נתבקשו לזהות 12 ריחות נפוצים, לאחר מכן נערך אחר הנשאלים מעקב לאורך של 13 שנים.

 

כמחצית מהנבדקים נפטרו לאורך תקופת המעקב. לאחר תקנון למשתנים מרובים, נמצא כי הללו עם ליקוי בחוש הריח בתחילת המחקר הדגימו סיכון גבוה ב- 46% לתמותה בתוך 10 שנים וב- 30% לאורך 13 שנים, זאת בהשוואה לנבדקים ללא פגיעה בחוש הריח. הקשר הוגבל לנבדקים שדיווחו על בריאות טובה או מצוינת בתחילת המחקר.

 


 לידיעה >>

 

הוסף תגובה חדשה
תגובות
לא נשלחו עדיין תגובות.
תנאי השימוש באתרקישוריםצור קשר • כל הזכויות שמורות פארמה-ליין © 2007